ثبت‌نام / ورود
ثبت‌نام / ورود

تلاش استارت آپ ها برای حفظ پویایی ذهن!

تلاش استارت آپ ها برای حفظ پویایی ذهن!
در دنیای دیجیتال که تقریبا هر اطلاعاتی نیاز داشته باشید به راحتی در اختیارتان است، تقویت ذهن می تواند خیلی راحت به فراموشی سپرده می شود. اما همگام ماندن با تکنولوژی و تغییرات نیازهای اقتصادی و زندگی،  نیازمند ذکاوت و انعطاف پذیری زیادی است.

بعضی از استارت آپ ها سعی می کنند با فراهم کردن امکان آموزش روزانه و کم دردسر و در عین حال ارزان، نیاز به پویا ماندن ذهن را بر طرف کنند و در زمینه­هایی مانند آموزش تاریخ، جلوگیری از زوال عقل، حل چالش های جهانی در قالب تیم های کاری، منظم کردن ذهن و دانسته ها، یادگیری زبان جدید، آموزش مهارت های IT و ... فعالیت می کنند.
بعضی از آن ها را با هم مطالعه می کنیم:
Chronas
این استارت آپ یک پلتفرم نوآورانه ایجاد کرده است که شما می توانید همزمان با هم تاریخ و جغرافیا را بیاموزید. روی نقشه این پلتفرم، 50 میلیون نقطه به هم مرتبط تعیین شده که تاریخ هر یک تا 4 هزار سال پیش هم به آن اضافه شده است. اگر یک نقطه را مشخص کنید، می توانید تاریخ، فرهنگ، مذهب، ویژگی های طبیعی و جغرافیایی آن را مطالعه کنید. این پلتفرم با پایگاه­های داده­ای مانند ویکیپدیا همکاری می کند.
BeChallenge
استارت آپ BeChallenge که در بارسلون شکل گرفته، پیداکردن راه حل برای مشکلات جهان را به عنوان ماموریت برای خود تعریف کرده است. در پلتفرم این استارت آپ معلم ها می توانند کلاس، نکات آموزشی و درس هایی برای دانش آموزانشان تنظیم کنند. دانش آموزان به گروه های 4 نفره تقسیم می شوند و هر گروه موظف می شود روی یکی از مشکلات تمرکز کند و برای آن پاسخ یا راه حلی بیابد. در نهایت تیمی که بهترین کارگروهی و راه حل را ارائه دهد جایزه ای دریافت می کند.
Langu
یادگیری یک زبان خارجی فایده­های زیادی دارد، از تقویت ذهن گرفته تا باز شدن دروازه هایی از یک فرهنگ جدید در برابر افراد. استارت آپ Langu زبان آموزان و مدرسان زبان را از سرتاسر دنیا با هم مرتبط و بستر آموزش آنلاین را برایشان فراهم می کند. دانش آموزان می توانند معلم و درس های مورد نیاز خودشان را با جستجوی عناوینی مانند زندگی، کار، تحصیل بیابند. بعد از پیدا کردن معلم مناسب، زمانی برای کلاس آنلاین تعیین و هزینه آن پرداخت می شود. محیط نرم افزار این استارت آپ امکان برقراری ارتباط ویدئویی و وایت برد مجازی را هم فراهم کرده است.
Duomly
این استارت آپ در پراگ یک پلتفرم برای آموزش الکترونیک در حوزه برنامه نویسی ایجاد کرده است. Duomly  بر داغ ترین و جذاب ترین زبان های برنامه نویسی شامل مباحثی همچون یادگیری ماشین، بلاکچین و توسعه وب متمرکز است. اخیرا آموزش بلاکچین در این وب سایت رایگان شده است.
Cerebrum Matter
این شرکت که کار خود را از شهر منچستر آغاز کرده است، بر سلامت ذهن در دوران سالمندی و جلوگیری یا لااقل کاهش سرعت بروز نشانه های زوال عقل تمرکز دارد. محصول اصلی این شرکت که COSMA نامیده می شود تلاش می کند فعالیت های مغزی را با بکارگیری مدل هایی که شامل ترکیبی از بازی (تمرین و پازل ها) و فعالیت (مانند مدیتیشن و تمرین های تمرکز) می شود، شبیه سازی کند. سپس هرگونه ای از زوال عقل را شناسایی و به موقع نسبت به توقف و یا کاهش سرعت رشد آن اقدام می کند.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن

پیوندهای مهم

© کلیه حقوق اين پورتال متعلق است به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان

می‌باشد.