ثبت‌نام / ورود
ثبت‌نام / ورود

کارهای خانه خودتان را به استارت آپ ها بسپارید

کارهای خانه خودتان را به استارت آپ ها بسپارید
زنان و مردان شاغل و سبک زندگی پرمشغله امروز سبب شده است که بسیاری از خانواده ها ترجیح دهند کارهای خانه را برون سپاری کنند تا بتوانند همان وقت اندکی را که برای بودن در کنار خانواده دارند به خوبی استفاده کنند. اگر تمام آخرهفته خود را صرف آشپزی، تمیز کردن خانه، شستشوی لباس ها، خرید، تعمیرات و ... کنیم که دیگر وقتی باقی نمی ماند تا کمی هم تفریح کنیم.

چه می شد اگر می توانستید تمام لیست کارهای آخر هفته تان را با چند کلیک انجام دهید؟ بودن در کنار خانواده آنقدر ارزش دارد که برای خرید زمان و صرف آن با همسر و فرزندان، کمی پول خرج کنیم و صد البته که این رویکرد می تواند فرصت های شغلی جدیدی هم ایجاد کند. اگرچه به نظر بعضی افراد سپردن کار خانه به استارت آپ ها می تواند نشانه تنبلی باشد، اما برای والدین شاغل می تواند کمک بزرگی به شمار آید.
با چند استارت آپ که به انجام وظایف افراد در خانه کمک می کنند، آشنا می شویم:
Mr. Jeff
نظرتان درباره این که بدون بلند شدن از روی کاناپه بتوانید لباس هایتان را تمیز و اتوکشیده دریافت کنید، چیست؟ استارت آپ اسپانیایی Mr. Jeff یک سرویس برای شستشو و خشک کردن بی دردسر لباس ها را پیشنهاد می کند و خدماتش را 24 ساعته در اختیار کاربران و مشتری ها می گذارد. جالب است بدانید با وجود خدمات ساده ای که این شرکت می دهد، اما 1000 نمایندگی در 7 کشور دارد و 150 نفر برای آن کار می کنند. البته Mr. Jeff همچنان برای توسعه بیشتر تلاش می کند.
Helpper
این استارت آپ که مقر آن در آنتروپ (دومین شهر بزرگ بلژیک) است، با ارائه یک پلتفرم ارائه خدمات به افراد، بر به اشتراک گذاری این خدمات متمرکز است. از یک طرف افرادی که نیازمند دریافت کمک در وظایف روزانه خود هستند، مانند نگهداری از کودکان، بازگردان آن ها از مدرسه، آشپزی و یا حتی پرستاری، درخواست خود را ثبت می کنند؛ از طرف دیگر افرادی که تمایل دارند این خدمات را ارائه دهند و درآمدی کسب کنند، نیز در این پلتفرم ثبت نام می کنند. در نهایت افراد به خدمات و یا پولی که انتظار آن را دارند،  می رسند.
Prontopro
یک بازار الکترونیک برای ارائه و دریافت خدمات حرفه ای مانند عکاسی، نقاشی ساختمان، خدمات الکترونیکی، آموزش های فردی و ... است. افراد می توانند با ثبت نام در این پلتفرم، هم برای ارائه خدمات حرفه ای خود مشتری پیدا کنند و هم از خدماتی که سایرین ارائه می کنند، بهره مند شوند.
اکنون این شرکت مستقر در میلان به مشتری های خود در ایتالیا، اتریش و سوئیس خدمات می دهد. یک میلیون نفر در ایتالیا از خدمات این شرکت استفاده می کنند و 350 هزار فرد حرفه ای خدمات دهنده دارد.  
Patch Gardens
این استارت آپ یک فروشگاه آنلاین گل و گیاه دارد. اما خدمات گسترده تری ارائه می کند. برای مثال به مشتری کمک می کند که مناسب ترین گل و گیاه برای محلی که او در نظر دارد، کدام گیاه است، سپس گیاه را برای او ارسال و در کاشت و نگهداری از آن هم به مشتری کمک می کند.
این شرکت معتقد است گیاهان می توانند زندگی را آرامتر، سالم تر و شادتر کنند. آن ها گیاهان را برای مشتری هایی که سرسبزی را دوست دارند، اما وقت کافی برای گل و گیاه ندارند، می آورند.
Homebell
یکی دیگر از استارت آپ های موفق در ارائه خدمات منزل Homebell  است. این استارت آپ مستقر در برلین خدماتی مانند نقاشی ساختمان، نصب کاغذ دیواری و کفپوش و ... را ارائه می کند. این شرکت فعلا در آلمان و نترلند خمات می دهد، اما طرحی برای گسترش فعالیت خود در سرتاسر جهان دارد.

0 دیدگاه:

captcha
انصراف از پاسخ دادن

پیوندهای مهم

© کلیه حقوق اين پورتال متعلق است به سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان

می‌باشد.